SKLADEM

Pozorovací úl Langstroth – Borovice vejmutovka

9 990,00  s DPH

Tento kvalitně zpracovaný pozorovací úl je ideální pro výstavní akce, kdy včelař krátkodobě umožňuje nahlédnout lidem na část včelstva. Dále je možné úl použít například ve školách pro výuku či jako ukázku pro děti.

Katalogové číslo: POZ003 Kategorie: ,

Popis

Úl se skládá z oboustranných ozdobných dvířek, které lze otevírat nebo i celé vysadit z pantu. Po jejich otevření je celý výrobek prosklený, díky čemuž lze včely krásně pozorovat. Je to zjednodušená forma úlu a skládá se ze tří nad sebou umístěných rámků typu Langstroth 2/3. Mezi prvním a druhým rámkem se nachází kovová mateří mřížka. Dále je úl opatřen oddělávací stříškou, pod kterou se nachází krmící prostor. Z boční strany je úl opatřen otočným nerezovým česnem pro průlet včel či větrání. Další ventilace je zajištěna drážkami u střechy úlu a také nerezovým sítem, které se nachází ve spodním rámu. Toto síto lze uzavírat dobře čistitelnou vysouvací zásuvkou. Úl stojí na dubových nohách a je přenosný.

Doporučujeme nevystavovat přímému slunečnímu záření ani dešti. Ideální je provést povrchový nátěr.

Borovice vejmutovka
  • Nástavky a rámkové přířezy vyrábíme z Borovice vejmutovky. Její dřevo je kvalitní a vyznačuje se svou lehkostí. Má také dlouhou dobu trvanlivosti. Spárovku pro naše výrobky si lepíme sami. Při tomto procesu tak můžeme vybírat kvalitní materiál a eliminovat suky ve dřevě. Dbáme na přesné stolařské zpracování.
  • Je běžné, že včelaři ošetřují včelí úly povrchovým nátěrem. I když je Borovice vejmutovka odolná, prodlužuje se tím její životnost.