O nás

Náš příběh

Firma vznikla v roce 1990 jako výroba včelařských potřeb pro zahraniční odběratele. V roce 2003 byla postavena nová hala s novým zařízením. Výroba úlů v mírách Langstroth, Dadant, DN a Zander byla doplněna o tradiční úl 39 x 24 provedení „speciál“. Předností tohoto úlu je cinkovaný spoj v rohu a také šikmý falc pro odtok dešťové vody. Všechny úly vyrábíme z borovice vejmutovky.

Našimi zákazníky jsou domácí i zahraniční včelaři a velkoobchody s včelařskými potřebami.

Vyrábíme všechny typizované druhy rámků

Pro všechny typy vyrábíme úlové dno modifikované s varroazásuvkou a zasítovaným spodním rámem nerezovým pletivem, které je odolné při léčení kyselinou mravenčí. K těmto úlům lze objednat stropní krmítka. Tyto krmítka jsou konstruovány pro 6l roztoku. Naše firma vyrábí všechny typizované druhy rámků. Rámky jsou vyráběny jako přířez nebo vydrátkované. Při drátkování používáme nerezový drát o síle 0,4mm. Spoje jsou sbité hřebíky 32mm a spoje jsou zalepeny lepidlem odolným proti vodě. Rámkový přířez balíme po 50ks a rámky vydrátované po 20ks.

Větší zakázky dovážíme až na místo určení nebo zásilkovou službou. Pro menší odběratele využíváme služeb České pošty.

Od září 2008 vyrábíme také kompletní úl nástavkový „OPTIMAL“ včetně všech jeho částí – nástavek, dno, víko, krmítko, mateří mřížka kovová v rámu, strůpková fólie a rámečky ve všech verzích, buď volné či drátkované. Tento komplet typu „OPTIMAL“ vyrábíme ve spolupráci s ing. Květoslavem Čermákem podle originálu, který je detailně popsán na internetové stránce www.optimalklub.cz.